Zagłębie Sosnowiec z kolejną porażką. Korona Kielce zdobyła Stadion Ludowy
07.11.2020
20:22:00

Nie udał się debiut w roli pierwszego trenera Łukaszowi Matusiakowi. Jego Zagłębie pewnie przegrało u siebie z Koroną Kielce.

Piłkarze sosnowieckiego Zagłębia do meczu ze spadkowiczem z ekstraklasy przystępowali z nowym trenerem na ławce. Po zwolnieniu Krzysztofa Dębka, jego miejsce zajął asystent Łukasz Matusiak, ale nie będzie on swojego debiutu mógł zaliczyć do udanego. Zagłębie przegrywało już niemal od samego początku spotkania, gdy to w 1. minucie niekryty Wiktor Długosz strzelił mocno z ostrego konta czym zaskoczył bramkarza gospodarzy, jak i całą zdezorientowaną defensywę Zagłębia. Pomocnik kielczan w pierwszej połowie okazał się katem miejscowych. Kolejne trafienie dołożył w 29. minucie, gdy wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony, wyskoczył zza obrońców i główką skierował piłkę do bramki.

Zagłębie złapało kontakt w drugiej części spotkania. Dawid Ryndak dośrodkował w pole karne, piłka trafiła na 11. metr, dopadł do niej Patryk Małecki i precyzyjnym, technicznym strzałem pomiędzy nogami bramkarza gości strzelił na 1:2. Kielczanie jednak nie zamierzali pozwolić rozpędzić się miejscowym. Już kilka minut po stracie gola wywalczyli jedenastkę. Emile Thiakane przestrzelił jednak rzut karny, ale to nie wprowadziło nerwów w szeregi gości. Już 5. minut później bramkę na wagę 3. punktów strzelił Jacek Kiełb. Doświadczony pomocnik uderzył z rzutu wolnego w samo okienko bramki Chorążki. Gospodarze nie potrafili odpowiedzieć na to trafienie i zasłużenie przegrali ze spadkowiczem z PKO BP Ekstraklasy.

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 1:3 (0:2)

0:1 Wiktor Długosz, 1 minuta

0:2 Wiktor Długosz, 29 minuta (głową)

1:2 Patryk Małecki, 58 minuta

1:3 Jacek Kiełb, 71 minuta

Zagłębie:  Stępniowski (46' Chorążka) - Ryndak (84' Antonik), Duriska, Grudziński (68' Mularczyk), Gojny - Szwed, Maia (46' Karbowy), Oliveira, Małecki - Pawłowski - Nowak (46' Gregorio). Trener: Łukasz Matusiak.

Korona: Kozioł - Podgórski (75' Petrvić), Tzimopoulos, Szywacz, Kordas (83' Szymusik  - Kaczmarski, Gąsior, Długosz (84' Łysiak), Kiełb (83 'Lisowski), Szarek - Thiakane (86' Firlej). Trener: Maciej Bartoszek.

Żółte kartki: Maia, Gojny, Ryndak - Szarek, Thiakane