Jastrzębski Węgiel w fazie grupowej Ligi Mistrzów!
12.11.2020
20:07:00

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla bez większych problemów awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W meczu 2. rundy pokonali na wyjeździe mistrza Rumunii Arcadę Galati w trzech setach.

Pierwotnie w tej rundzie miały się odbyć trzy turnieje u każdego z uczestników, ale pandemia oraz pojawiające się zakażenia koronawirusem wywróciły założony terminarz. Po licznych perturbacjach zarządzone, że odbędzie się tylko jeden turniej w rumuńskim Gałaczu z udziałem trzech drużyn, ale niemal w ostatniej chwili wycofała się z niego węgierska drużyna Fino Kaposvar. O tym kto znajdzie się w najlepszej dwudziestce drużyn Starego Kontynentu zadecyduje jeden mecz.

Od początku spotkania to Pomarańczowi narzucili swój rytm gry. Już po chwili na tablicy widniał wynik 9:5 dla przyjezdnych. Niezwykle skuteczni na skrzydłach byli Al Hachdadi i Rafał Szymura, co w połowie seta doprowadziło do stanu 15:11. Marokańczyk był najbardziej aktywnym zawodnikiem gości i sam zakończył partię wygraną przez gości do 18. Drugą partię podopieczni Luke'a Reynolds'a rozpoczęli świetnie, ale choć prowadzili 5:1, to gospodarze zaczęli skuteczną pogoń co zaowocowało przerwą wziętą przez trenera jastrzębian. Skuteczną, gdyż Pomarańczowi odparli ataki Arcady i a ci sami też pomogli gościom coraz częściej popełniając błędy. Od stanu 12:8 jastrzębianie zaczęli grać solidnie i w szybkim czasie objęli wysokie prowadzenie 18:12. Zawodnicy Arcady nie mieli nic do powiedzenia i przegrali tę partię 16:25.Trzeci set był już tylko potwierdzeniem siły polskiego klubu. Goście bez problemów udowodnili swoją wyższość nad przeciwnikami i awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

W 4. rundzie zmierzą się z rosyjskim Zenitem Kazań, słoweńskim ACH Volley Ljubljana oraz niemieckim Berlin Recycling Volleys. Pierwszy z turniejów w grupie jastrzębian odbędzie się w Berlinie w dniach 8 - 10.12.2020, natomiast drugi w Kazaniu w terminie 9 - 11.02.2021. Do ćwierćfinału awansuje pięciu zwycięzców grup i trzy zespoły z najlepszym dorobkiem punktowym z drugich miejsc.

CSM Arcada Galati – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 16:25, 17:25)

CSM Arcada Galati: Talpa, Nałobin, Lescov, Sestan, Bala, Klapwijk, Kantor (libero) oraz Jovanović, Stanković, Olteanu, Darlaczi, Cristudor (libero), Rata

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Szalacha, Gierżot, Cichosz-Dzyga