Szalony mecz na Jastorze dla JKH
20.11.2020
21:07:00

Jastrzębianie prowadzili już 5:2, ale goście z Torunia zdołali odrobić straty! Decydujący cios zadali jednak podopieczni Roberta Kalabera.

To był hit tej kolejki Polskiej Hokej Ligi. Mierzyli się ze sobą sąsiedzi z tabeli, i to ci, którzy są ledwie za plecami GKS Tychy. Jastrzębianie mieli sporą zaliczkę punktową nad trzecią w tabeli Energą, ale ewentualna porażka mogła ją zniwelować, a do końca sezonu jeszcze sporo czasu. Początek meczu nie zwiastował takiej strzelaniny jaka miała się rozegrać na jastrzębskim Jastorze. Dopiero w 14. minucie bramkarza pokonał Michaił Szabanow. Gdy wydawało się, że to goście wygrają premierową odsłonę gospodarze zadali dwa ciosy w ostatniej minucie tercji i to oni skromnie prowadzili przed drugą partią. W tej dość szybko grę w przewadze wykorzystali goście, ale znów kolejne minuty były już po stronie gospodarzy. Jeszcze w tej tercji gospodarze trafili dwa razy, a na samym początku trzeciej podwyższyli na 5:2. I wtedy stało się coś czego nikt się nie spodziewał. 3 bramki w 8 minut strzelili torunianie i mecz zaczął się od początku. Szczęście i umiejętności były tym razem po stronie miejscowych, a zwycięską bramkę zaliczył Kamil Wróbel.

JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 6:5 (2:1, 2:1, 3:1)

0:1 – Michaił Szabanow – Kostas Gusevas, Gleb Bondaruk (13:33, 5/4).

5:5 – Gleb Bondaruk – Michaił Szabanow (48:38, 5/4),

6:5 – Kamil Wróbel – Marek Hovorka (54:37).

Minuty karne: 12-4.

Strzały: 22-26.

JKH GKS Jastrzębie: Nechvátal (Marek) – Bryk (2), Górny (2); Sawicki, Rác (2), Kasperlík – Klimíček (2), Kostek; Wróbel, Hovorka (21:59), Phillips – Jass (2), Horzelski; Paś, Wałęga, Urbanowicz – Michałowski, Gimiński; R. Nalewajka, Pelaczyk, Ł. Nalewajka. Trener: Róbert Kaláber.

KH Energa Toruń: Svensson (od 45:15 Studziński)– Szkodienko (2), Kozłow; Dołęga, K. Kalinowski, M. Kalinowski – Podsiadło, Smirnow; Osipow, Fieofanow, Saloranta – Gusevas, Kuzniecow; Bondaruk, Czwanczikow, Szabanow – A. Jaworski; Olkinuora; Olszewski, Rożkow, Jaakola (2). Trener: Juryj Czuch.