Kwiat Jabłoni: Nie potrafimy postawić sobie granicy szczęścia

fot. mat. prasowe

Nowy singiel już jest, druga płyta w drodze. Czy to będzie nowa odsłona Kwiatu Jabłoni? 

Kasia i Jacek Sienkiewiczowie wracają z piosenką, która uczy nas doceniać to co mamy. Skąd czerpali inspiracje? Z Jackiem Sienkiewiczem rozmawia Ola Siążnik.


Jak podkreśla Jacek Sienkiewicz, bezpośrednią inspiracją była filozofia Kanta i jego kontynuatorów. Wzniosłość - to słowo wyjściowe. 

Ten świat, który znamy, nie musiał wcale istnieć. Ta myśl popchnęła mnie do napisania tej piosenki - mówi Sienkiewicz

"Mogło być nic, a wszystko jest" to jeden z cytatów nowego singla duetu, który w 2018 roku jedną piosenką zyskali rzeszę słuchaczy. Nie osiedli na laurach, debiutancka płyta została przyjęta bardzo dobrze, a oni tworzą dalej. Jak zapowiadają, instrumentalnie będzie działo się dużo. Jedenaście premierowych utworów to też inne spojrzenie na świat duetów Sienkiewiczów.

Przestój był pracowity, mimo tego, że jak przyznają, na początku trudno było odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Odwołana trasa, zmiana planów, dystans społeczny. Mimo tego, nie schowali instrumentów do szafy, choć sam czas miał duży wpływ na interpretację m.in. nowego singla. 

Singiel napisaliśmy długo przed pandemią. To jak jego wydźwięk zmienił się w ciągu kilku miesięcy było szokujące - podkreśla

"Mogło być nic" to też tytuł nadchodzącej płyty. Jak zmieniła się praca nad muzyką, z kim współpracowali - więcej w rozmowie.

Premiera albumu 5 lutego 2021 roku. Preorder ruszył na kulturalnysklep.pl!


/as/