Dreszczowiec w Tychach. Hokeiści GKS lepsi od oświęcimskiej Unii dopiero po rzutach karnych
27.11.2020
21:41:00

W hicie kolejki PHL hokeiści GKS Tychy pokonali po rzutach karnych Re-Plast Unię Oświęcim 5:4. Dzięki zwycięstwu zachowali pozycję lidera ligowej tabeli.

Mecz rozpoczął się po myśli podopiecznych Krzysztofa Majkowskiego. W 8. minucie do bramki gości trafił Christian Mroczkowski. Nie minęły dwie minuty a na tablicy wyników wyświetlił się rezultat 2:0. Wszystko za sprawą Jeana Dupuya. Goście szybko jednak złapali kontakt. W drugiej tercji bramkarze zachowali czyste konta. Na początku drugiej tercji mistrzowie Polski podwyższyli trafieniem Mroczkowskiego. Przyjezdni szybko odpowiedzieli bramką Teddiego Da Costy. Już półtorej minuty później Damian Piotrowicz strzelił na remis. W decydującej tercji mecz mógł się podobać nie tylko ze względu na wymianę ciosów, ale i na walkę na tyskiej tafli. Niezawodny Jarosław Rzeszutko dał prowadzenie tyszanom w 53. minucie, ale na niespełna trzy minuty przed końcem hokeiści Unii zdołali wyrównać. Dogrywka nie rozstrzygnęła rywalizacji, a w serii rzutów karnych lepsi okazali się gospodarze.

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 5:4 d. (2:1, 0:0, 2:3, d. 0:0, k. 1:0)

1:0 - Christian Mroczkowski - Alexander Szczechura (07:59)

2:0 - Jean Dupuy - Olaf Bizacki, Jason Seed (09:02)

2:1 - Sebastian Kowalówka - Luka Kalan, Gregor Koblar (10:00),

3:1 - Christian Mroczkowski - Alexander Szczechura (41:59),

3:2 - Teddy Da Costa - Ryan Glenn, Daniił Oriechin (43:25),

3:3 - Damian Piotrowicz - Łukasz Krzemień (45:07),

4:3 - Jarosław Rzeszutko - Jean Dupuy (52:52)

4:4 - Patrik Luža - Teddy Da Costa (56:56)

5:4 - Jean Dupuy – decydujący rzut karny

Minuty karne: 6-2.

Strzały: 36-36.

GKS: Murray – Havlík, Kotlorz (2); Gościński, Komorski, Wronka – Seed, Bizacki; Dupuy (2), Reszutko, Marzec – Ciura, Pociecha; Szczechura, Cichy, Mroczkowski (2) – Witecki, Galant, Jeziorski. Trener: Krzysztof Majkowski.

Re-Plast Unia: Saunders – Zaťko, Bezuška; S. Kowalówka, Kalan, Koblar – Luža, Glenn (2); Sherbatov, Trandin, Przygodzki – M. Noworyta, P. Noworyta; Garszyn, Da Costa, Oriechin – Piotrowicz, Krzemień, Malicki. Trenerzy: Kevin Constantine.