Bez niespodzianki w Bielsku - Białej. Śląsk lepszy od Podbeskidzia
28.11.2020
20:31:00

Podbeskidzie Bielsko - Biała przegrało u siebie ze Śląskiem Wrocław 0:2. Gra Górali mogła się podobać, ale brakowało w niej skuteczności, którą mieli piłkarze gości.

W dotychczasowych spotkaniach piłkarze spod Klimczoka nigdy nie pokonali Wojskowych. Po ostatnich dobrych występach podopieczni Krzysztofa Brede liczyli na przełamanie złej passy. Jednak już w 4. minucie błąd w obronie gospodarzy wykorzystali wrocławianie. Karol Danielak zbyt krótko zagrał piłkę do Aleksandra Komora, podanie przeciął Erik Exposito, zagrał futbolówkę do Roberta Picha, a ten bez problemów skierował ją do bramki. Piłkarze Podbeskidzia nie załamali się i kilka minut później czujność Matusa Putnockiego sprawdzili Łukasz Sierpina i Maksymilian Sitek. Słowacki bramkarz wykazał się również przy uderzeniu Michała Rzuchowskiego z 20. metrów. W kolejnej akcji Rzuchowski wypatrzył kapitana Podbeskidzia , a Sierpina uderzył z woleja, ale jego strzał spadł na poprzeczkę. Wyraźna przewaga miejscowych nie przełożyła się na zmianę wyniku i jednobramkowym prowadzeniem Śląsk zakończył pierwszą połowę.

W drugiej części Podbeskidzie nadal próbowało atakować, ale na próbach się kończyło. Ataki skrzydłami rozbijała defensywa Wojskowych, obrońcy gości nie dopuszczali Górali do uderzeń na bramkę Putnockiego. Za to piłkarze Śląska przeprowadzili decydującą akcję. Dośrodkowanie w pole karne zdołał wybić Kacper Gach, ale ta spadła pod nogi wprowadzonego 4. minuty wcześniej Marcela Zylli. Młodzieżowy reprezentant Polski uderzył tuż przy słupku i od 66. minuty Śląsk prowadził w Bielsku - Białej już 2:0. Trener Krzysztof Brede ratował sytuację zmianami, przeprowadzając aż 5 roszad, ale rezerwowi nie odmienili losów spotkania i Podbeskidzie w tym sezonie poniosło drugą już porażkę z zespołem z Dolnego Śląska.