Bohaterowie Powstań Śląskich. Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

Jak bez zaangażowania zwykłych ludzi w walkę o polskość regionu w przeszłości wyglądałaby teraźniejszość Górnego Śląska? Jaki byłby kształt Polski? Czy rola kobiet w Powstaniach Śląskich i przygotowaniach do Plebiscytu skupiała się wyłącznie na pomaganiu mężczyznom?

Projekt poświęcony sześciu niezwykłym  postaciom związanym z historią Górnego Śląska oraz Powstań Śląskich kończy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. W programie pieśni patriotyczne i powstańcze.
Jak bez zaangażowania zwykłych ludzi w walkę o polskość regionu w przeszłości wyglądałaby teraźniejszość Górnego Ślaska? Jaki byłby kształt Polski? Czy rola kobiet w Powstaniach Śląskich i przygotowaniach do Plebiscytu skupiała się wyłącznie na pomaganiu mężczyznom?

A może to one: Petronela Golaszowa, Aniela Wolnik i Maria Kujawska są dziś bohaterkami na równi ważnymi jak Robert Oszek, ksiądz Jan Kapica czy cały ród Ligoniów?

Sześć niezwykłych postaci związanych z historią Górnego Śląska oraz Powstań Śląskich. Do wysłuchania i zobaczenia w Polskim Radiu Katowice.
Produkcja: Polskie Radio Katowice.
Autorzy: Ewelina Kosałka-Passia, Dariusz Schmidt
Realizacja akustyczna: Jacek Kurkowski
Realizacja filmowa: Piotr Grzesiak

Bohaterowie Powstań Śląskich. Ich marzenia o Polsce.