Koncert Sylwestrowy z NOSPR. Transmisja on line.

W koncercie sylwestrowym w NOSPR zaśpiewa Ewa Tracz – 31.12.2020, godz. 18:00.

Czeka nas zdecydowanie najbardziej nietypowy wieczór sylwestrowy ostatnich dekad. Wiemy na pewno, że większość z nas spędzi go we własnych mieszkaniach. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować z uroczystej atmosfery, elegancji i znakomitej muzyki. 

Wszystkiego tego będzie można doświadczyć oglądając Koncert Sylwestrowy NOSPR w wersji online. Wystarczy włączyć komputer 31 grudnia o 18:00 i zająć miejsce w pierwszym rzędzie na najlepiej brzmiącym koncercie sylwestrowym w Polsce. 

Transmisja na stronie Radia Katowice i na profilu na Facebook'u.


Koncerty Sylwestrowe NOSPR należą do jednych z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w sezonie. Dla wielbicieli orkiestry nie ma lepszego sposobu na przywitanie Nowego Roku niż w spektakularnej sali koncertowej, przy dźwiękach najsłynniejszych tańców symfonicznych oraz największych przebojów z oper i operetek. Nie inaczej będzie w tym roku! Choć pandemiczne ograniczenia nie pozwalają wybrać się osobiście do sali koncertowej, Koncert Sylwestrowy NOSPR, dzięki transmisji online, będzie można oglądać we własnym domu. 

Na zakończenie roku z orkiestrą wystąpi niezwykle ceniona sopranistka Ewa Tracz. W jej wykonaniu usłyszymy arie m.in. Giacomo Pucciniego, Antonina Dworzaka, Giuseppe Verdiego i Franza Lehara. Orkiestrę poprowadzi tego wieczoru polsko-libański dyrygent, Bassem Akiki. Pod jego batutą zabrzmi taneczna muzyka rodziny Straussów, uwertura do operetki „Orfeusz w piekle” Jacquesa Offenbacha, a także słynne tańce symfoniczne Zoltana Kodály i Antotnina Dworzaka. 

/mm/


Radiowe Wydarzenia