Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Koncert Galowy.

Kilkadziesiąt kolęd wykonają finaliści podczas dwugodzinnego występu w trakcie Koncertu Galowego kończącego 27. edycję Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. 

Festiwalowe Jury przyznało w tym roku 27 wyróżnień i 31 nagród o łącznej wartości ponad 58 tysięcy złotych. Grand Prix festiwalu zdobył Szalowski Zespół Wokalny. Wśród pozostałych laureatów byli m.in. Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który otrzymał nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie polskiej kolędy tradycyjnej "Ach ubogi żłobie”, czy Zespół Folklorystyczny PRZYJACIELE z Domu Polskiego w Borysowie na Białorusi.

Z uwagi na pandemię nie odbyły się tradycyjne przesłuchania w Państwowej Szkole Muzycznej w Będzinie. Jury zapoznawało się jedynie z nagraniami, nadesłanymi przez wykonawców. W ramach eliminacji zgłosiło się ponad tysiąc wykonawców, w finale rywalizowało stu czterdziestu. 

— Koncert, podobnie jak przesłuchania finałowe, odbędzie się w parafii św. Katarzyny w Będzinie-Grodźcu, jednak bez udziału publiczności — mówi Jarosław Ciszek rzecznik prasowy festiwalu.. 


Koncert transmitowany będzie na stronie internetowej festiwalu mfkip.pl. Na żywo wystąpi 17 wykonawców, w tym zdobywcy Grand Prix, odtworzonych zostanie również 7 wybranych nagrań, głównie uczestników z zagranicy.

Autor: Katarzyna Herbuś /rs/


Wiadomości regionalne