Gliwiczanie bez żadnych szans. Stal wysoko wygrała z GTK.
24.01.2021
09:29:00

Koszykarze Stali Ostrów dali bolesną lekcję gospodarzom, wysoko wygrywając już pierwszą kwartę. GTK nie zdołało odrobić strat z pierwsze połowy i zasłużenie przegrało.

Goście za sprawą rzutów dystansowych Jakuba Garbacza prowadzili na początku 10:2. Przerwa na żądanie dla Matthiasa Zollnera na nic się zdała, gdyż po chwili Stal powiększyła wynik trójką Jarosława Mokrosa. Potem była jeszcze akcja 2+1 Garbacza i ostrowianie prowadzili 18:2. Za sprawą Jordona Varnado i Mario Delasa GTK zaczęło zdobywać punkty, ale to było za mało wobec szalejącego po drugiej stronie parkietu Garbacza. Pierwszą kwartę miejscowi przegrali aż 18 punktami.

W drugą weszli już lepiej. Serial 8:0 nieco poprawił wynik dla gliwickiej drużyny. Niezły fragment rozgrywał Shannon Bogues, który najpierw trafił zza łuku, a następnie popisał się akcją 2+1. Kolejne punkty zdobył Szymański i GTK przegrywało 24:34. Stal odpowiedziała dwoma trafieniami zza łuku, potem goście zaliczyli jeszcze akcję 2+1 i prowadzili już różnicą 20 punktów. Na przerwę gliwiczanie schodzili przegrywając 39:56.

Ostrowianie po wznowieniu kontrolowali przebieg spotkania. W grze gliwiczan brakowało zespołowości. Większość punktów gliwiczanie zdobywali po indywidualnych akcjach. Miejscowi nie mieli sposobu na punktującego Garbacza. Mimo, że wygrali trzecią część to było za mało aby myśleć o nawiązaniu walki w czwartej kwarcie.

Już na początku ostatniej części goście dwa razy trafili zza łuku. Zapędy gliwiczan szybko zostały ostudzone. Stal miała kontrolę nad spotkaniem i nawet dwie trójki Szymona Szewczyka nie poprawiły sytuacji gospodarzy, którzy musieli uznać wyższość zespołu przynajmniej o klasę lepszego.

GTK Gliwice - Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 81:102 (14:32, 25:24, 23:20, 19:27)

GTK: Tayler Persons 17, Aleksander Wiśniewski, Daniel Gołębiowski 9, Jordon Varnado 11, Szymon Szewczyk 6 - Shannon Bogues 19 (2x3), Terry Henderson 11 (1x3), Mario Delas 4, Szymon Szymański 4. Trener Matthias Zollner.

Stal: Chris Smith 13 (1x3), Taurean Green 14 (3x3), Jakub Garbacz 29 (3x3), Jarosław Mokros 17 (4x3), Josip Sobin 5 - Trey Kell 12 (1x3), Mark Ogden 10, Szymon Ryżek 2, Carl Lindbom, Marcin Pławucki, Łukasz Wojciechowski. Trener Igor Milicić.