Jakie znaczenie w dzisiejszych czasach kryje małżeństwo?

Jakie znaczenie w dzisiejszych czasach kryje małżeństwo? Czy ten sakrament ma obecnie dużą wartość? Czy silne związki zbudowane na fundamencie wiary jeszcze istnieją?
Pierwszy "Raban, czyli Kościół Młodych" w Nowym Roku stoi pod znakiem relacji małżeńskiej. Magda i Marcin, czyli Małżeńska Drużyna Pierścienia niosą świadectwo chrześcijańskiego, silnego małżeństwa, które obok życiowych wartości ceni sobie poczucie humoru i dystans do codzienności. Goście Sary Solorz pokazują, że to świetny przepis na wytrwały związek! Na swoim facebook'owym blogu zamieszczają cenne rady i zabawne historie, które z pewnością trafiają do serc młodych par, narzeczonych oraz małżonków. Warto posłuchać i zagrać z Drużyną Pierścienia!

Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl