Rząd znosi kolejne ograniczenia. Premier przedstawił nowe decyzje.

Od 12 lutego poluzowane zostaną niektóre obostrzenia. 

Otwarte zostaną kina i teatry przy 50-procentowej dostępności miejsc. Otwarte zostaną też hotele i miejsca noclegowe do 50 procent obłożenia łóżek czy miejsc noclegowych. Od 12 lutego dopuszczona zostanie aktywność sportowa na terenach otwartych: boiskach, kortach, stokach oraz na basenach, a dozwolony będzie sport amatorski.

— Przedstawiamy nasze decyzje dotyczące ewentualnych luzowań i funkcjonowania gospodarki w reżimie sanitarnym na kolejne dwa tygodnie. Przez cały tydzień wsłuchiwaliśmy się w głosy środowisk gospodarczych, ekspertów i Rady Medycznej — mówił premier Mateusz Morawiecki. 

Szef rządu powiedział też, że od wielu tygodni następuje stabilizacja zachorowań, mamy sytuację lepszą jeśli chodzi o poziom zajętości łóżek covidowych i respiratorowych. 

— Liczba zgonów jest cały czas niepokojąca i dlatego możemy dzisiaj mówić jedynie o kruchej stabilizacji — dodał premier.

Szef rządu podkreślił, że wirus nadal jest agresywny i że trzeba postępować bardzo ostrożnie, nie można sobie pozwolić na zbytnie luzowanie. 

— Stopniowość jest podstawową cechą charakterystyczną naszego postępowania, sprawdzamy jakie są dane pandemiczne — dodał.

Zamknięte pozostaną siłownie, restauracje i branża fitness. 

/IAR/rs/