Play-offy w Katowicach nadal niepewne. GKS przegrał w Olsztynie
11.02.2021
00:10:00

W meczu o 8. pozycję w tabeli PlusLigi, siatkarze GKS-u Katowice ulegli w Olsztynie Akademikom i nadal nie są pewni udziału w fazie play-offs.

Początek pierwszego seta był wyrównany, ale z czasem zarysowała się przewaga olsztynian. Jednak przyjezdni odbudowali swoją grę i w połowie seta zdołali doprowadzić do remisu. Skuteczne akcje Damiana Schulza i Wojciecha Żalińskiego dały AZS-owi przewagę, której olsztynianie nie oddali do końca partii.

Goście rozpoczęli drugą część meczu od 3:0. Potem umiejętnie nie pozwalali rywalom zbliżyć się, a olsztynianie popełniali za dużo niewymuszonych błędów. Trzypunktową przewagę podopieczni Grzegorza Słabego utrzymali do końca seta i wyrównali stan meczu.

W trzeciej partii na parkiecie przeważała wymiana ciosów. Drużyny często wymieniały się prowadzeniem, ale żadna z nich nie zdołała zbudować sobie przewagi. Na samym finiszu olsztynianom się jednak udało i popisali się punktową serią i wygrywali 24:21. Katowiczanie za sprawą Wiktora Musiała i Kamila Kwasowskiego obronili dwie piłki setowe, ale na więcej gospodarze już nie pozwolili i przegrali seta do 23.

W czwartym secie na parkiecie panował już tylko jeden zespół i komplet punktów został w stolicy Warmii i Mazur.

AZS Olsztyn - GKS Katowice 3:1 (25:18, 22:25, 25:23, 25:14)

Indykpol AZS Olsztyn: Poręba, Żaliński, Stępień, Schulz, Teriomenko, Andringa, Gruszczyński (libero) oraz Wolański, Schott, Ciunajtis (libero).

GKS Katowice: Kwasowski, Jarosz, Kohut, Zniszczoł, Buchowski, Firlej, Watten (libero) oraz Musiał, Nowakowski, Nowosielski.