Kwiat Jabłoni: Zaangażowanie społeczne to dla nas bardzo ważna część działalności muzyka

fot. Robert Ryncarz

W produkcji płyty ,,Mogło być nic" uczestniczyli od pisania piosenek po wybór czcionek, równie mocno są zaangażowani w sprawy, w które wierzą. Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie od ,,Niemożliwego" dotarli na ,,Bankiet". Co jest dzisiaj dla nich ważne? 

Nowy album zespołu Kwiat Jabłoni otwiera  kompozycja zatytułowana “Buka”, w której muzycy konfrontują się z własnymi lękami. ,,Najbardziej boimy się tego, czego nie znamy" - tak o utworze pisze Kasia Sienkiewicz. W rozmowie z Olą Siążnik, Sienkiewiczowie zdradzili sekret tego, co dobrze znają, czyli co daje im radość, a co ich denerwuje.


Chociaż nie są zespołem punk-rockowym, to nie owijają w bawełnę. Potrafią wyrazić swoje zdanie na kontrowersyjne tematy, a także skłaniają do refleksji na temat tego, że mamy wszystko, a przecież mogło być nic. 


Zaangażowanie społeczne to ważna część działalności muzyka - mówi Jacek Sienkiewicz

Jak sami przyznają, często dostają nieprzychylne komentarze w odpowiedzi na wypowiedzi dotyczące polityki i obecnej kondycji społeczeństwa. Zgodnie odpowiadają - trzeba rozmawiać. 

Bez rozmowy, do niczego dobrego nie dojdziemy - mówi Kasia Sienkiewicz

Kwiat Jabłoni nie tylko rozmawia, ale też śpiewa o sprawach ważnych, muzycy podkreślają, że album ,,Mogło być nic" jest bardziej wyrazisty, a teksty odważniejsze, a wszystko, co tworzą jest zgodne z nimi. W dodatku, samą postawą udowadniają, że wiedzą, co chcą przekazać poprzez muzykę. Postawę godną pochwały potwierdza symboliczny 1% ze sprzedaży płyty przekazany na działalność Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Album ,,Mogło być nic" dostępny w serwisach streamingowych oraz do kupienia na kulturalnysklep.pl


/as/