Organek: Jestem trochę niedzisiejszy

fot. YouTube / teledysk do singla "Walcz"

"Tańcz, jeśli możesz", to przesłanie nowej piosenki formacji Organek. Najpierw poszli w "Pogo", a teraz walczą - jakie sprawy poruszają dzisiaj muzyków zespołu? 

Włączyli się w akcję informacyjną Fundacji Człowiek, ich nowe piosenki są jeszcze bardziej aktualne, a nadchodząca płyta będzie nowym otwarciem. O tym, co dzisiaj porusza Tomasza Organka, z muzykiem rozmawia Ola Siążnik.


Więcej informacji o akcji informacyjnej Fundacji Człowiek można znaleźć na stronie www.mapawsparcia.pl

Jak podkreśla w rozmowie, zabiera głos tylko w sprawach, które są dla niego ważne i nie dzielą społeczeństwa na pół. Prospołeczne zachowanie to też wpisana w misję muzyka wartość, choć nie zawsze odbierana w pozytywny sposób. 

Zwykle nie dotykam polityki, chociaż zarzuca mi się, że to, co mówię jest polityczne - mówi Organek

Misja to też klucz do tego, jak sam artysta postrzega swój zawód. Nie boi się opowiedzieć za wartościami, którymi kieruje się w życiu i przekłada na swoje działania to, jak on sam kiedyś obierał muzykę.

W piosenkach nie stroni od nawiązań do kultury. Klip do singla "Walcz" to zaś metaforyczna opowieść o walce życia ze śmiercią. - Te teksty można czytać na wielu poziomach, jeśli możemy rozmawiać na każdym z nich, to to robi mi życie - podkreśla Organek.

O tym, jak porozumiewać się z młodszym słuchaczem, co zrobiła nam pandemia i jak rozdzielić politykę od życia - więcej w wywiadzie.

W nawiązaniu do tańca i powrotu do normalności, zapraszamy na koncert. Organek już 27 lutego 2021 r. wystąpi w Katowickim Mieście Ogrodów. 


/as/