Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie został laureatem Jurajskiego Produktu Roku

fot. Krzysztof Słabikowski/Radio Katowice

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie został laureatem Jurajskiego Produktu Roku. Lecznica nazywana popularnie "na Parkitce" otrzymała nagrodę za pracę na rzecz przeciwdziałania COVID-19. 

Statuetkę dla dyrektora placówki wręczył osobiście prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Częstochowie - Andrzej Broniewski. 


Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie to jedna z największych placówek medycznych w regionie. W momencie wybuchu światowej pandemii, ośrodek ten stał się jednym z kluczowych miejsc walki z rozprzestrzenianiem się COVID-19 - mówi dyrektor placówki - Zbigniew Bajkowski. 


Placówka wprowadziła restrykcyjne zasady dotyczące bezpieczeństwa, prowadzi regularną działalność leczniczą, a także pobiera wymazy w specjalnym punkcie i szczepi pacjentów. 

Plebiscyt Jurajski Produkt Roku” co roku wyróżnia osoby, firmy oraz instytucje, które w sposób szczególny angażują się w działania mające na celu wspieranie lokalnej społeczności. W tym roku nagrody wręczono w 15 kategoriach. Szpital otrzymał ją w kategorii "społeczna odpowiedzialność biznesu". 


Autor: Krzysztof Słabikowski /as/