Józefina: Moja muzyka to suma wszystkich doświadczeń

Bogatsza o życiowe doświadczenia, dojrzalsza i bardziej świadoma siebie, zaskakuje swoją artystyczną metamorfozą. Józefina, czyli Anna Józefina Lubieniecka wraca na scenę z singlem "Wilcze serce".

Występowała w musicalach, w 2005 roku po raz pierwszy pojawiła się w programie "Szansa na sukces" - wyśpiewała sobie debiut roku w Opolu. Później kolejne współprace, z Piotrem Rubikiem, a od 2010 roku związała się z zespołem Varius Manx. Po trzyletniej przygodzie zakończyła pracę z zespołem. Rok po wróciła pod pseudonimem Lari Lu. 

Jak sama mówi, jej droga nie była usłana różami. Teraz po kilku latach ciszy wraca. Pierwszy singiel artystki “Wilcze Serce” to opowieść o dziewczynie, która gna za spełnieniem, To piosenka o kobiecej sile i zatraceniu w namiętności, o porzuceniu starej, ludzkiej wersji siebie. Tekst do piosenki napisała Anita Lipnicka, a muzykę sama artystka wraz z polskoszwedzko-kanadyjskim teamem producenckim. O wyboistej drodze, muzyce wolnej i nowym otwarciu, z Józefiną rozmawia Ola Siążnik.

#audio1

Moje serce teraz jest bliżej ziemi, mocno po niej stąpam i nawet marzenia są bardziej planami - mówi Józefina

Nowe utwory Józefiny łączą w sobie proste i zapamiętywalne melodie oraz eklektyczne aranżacje. W piosenkach nie brakuje akustycznych i elektronicznych barw, a gitarowe brzmienia mieszają się ze światem muzyki klasycznej czy vintage. Nowe otwarcie w art-popowym stylu. 

Muzyka alternatywna to wolność - podkreśla artystka


/as/