JKH GKS wygrał w Nowym Targu po dogrywce. Jastrzębianie coraz bliżej półfinału.
28.02.2021
21:41:00

Trzecie zwycięstwo jastrzębian nie przyszło łatwo. Złotą bramkę, w 4. minucie dogrywki, zdobył Roman Rac.

Nowotarżanie dobrze weszli w spotkanie, częściej atakowali, ale zawodziła ich skuteczność. Dopięli swego w 15. minucie, gdy to Siemon Babincew dostał podanie od Aleksandra Kułakou i strzelił w róg bramki. To nie był koniec emocji w tej tercji. Niespełna 3 minuty później było już 1:1. Jastrzębianie wykorzystali liczebną przewagę w której do siatki trafił Maciej Urbanowicz. A 30 sekund przed przerwą z bramki cieszył się Zackary Phillips, który z Markiem Hovorką przeprowadził skuteczny kontratak.

W drugiej tercji JKH prowadził już 3:1. Defensywa Podhala była bezradna wobec szybkiego ataku gości, a strzał Radosława Sawickiego dobił Ēriks Ševčenko. Wydawało się, że wiceliderzy fazy zasadniczej PHL łatwo poradzą sobie z gospodarzami.

Nic z tych rzeczy, Trzecia tercja była już dla Podhala. W 48. minucie Emil Švec trącił krążek uderzony przez jednego z kolegów i miejscowi złapali kontakt. Już w 51. minucie doprowadzili do remisu, za sprawą Kaspera Bryniczki. Jastrzębian mógł jeszcze w tej części ucieszyć Martin Kasperlík, ale nie zdołał pokonać golkipera nowotarżan.

W dogrywce złotą bramkę zaliczył Roman Rac i to JKH GKS prowadzi w rywalizacji 3:0. Czwarte spotkanie już w poniedziałek, także na tafli Tauron Podhala.

KH Tauron Podhale Nowy Targ – JKH Jastrzębie 3:4 po dogrywce (1:2, 0:1, 2:0, d.0:1)

1:0 Siemion Babincew - Alaksandr Kułakou, Kasper Bryniczka (15:54)

1:1 Maciej Urbanowicz - Martin Kasperlík (18:07, 5/4)

1:2 Zackary Phillips - Marek Hovorka, Maciej Urbanowicz (19:28)

1:3 Ēriks Ševčenko - Radosław Sawicki (26:03)

2:3 Emil Švec - Alaksandr Kułakou, Timo Hiltunen (47:24, 5/4)

3:3 Kasper Bryniczka - Robert Mrugała (50:34)

3:4 Roman Rác (63:29, 4/3)