Halowe Mistrzostwa Europy: Justyna Święty-Ersetic ze srebrnym medalem
06.03.2021
21:18:00

Po srebrnych medalach Michała Haratyka i Marcina Lewandowskiego, medal z tego samego kruszcu zdobyła Justyna Święty-Ersetic w biegu na 400 metrów.

Polka już w piątkowym półfinale pokazała moc, gdy pobiła, należący do niej, rekord Polski. W finale wystartowała z 5. toru i na półmetku rywalizacji była piąta. Jednak zawodniczka AZS-u AWF Katowice przyzwyczaiła do świetnych finiszów i ten sam manewr wykonała na toruńskiej bieżni. Na 100 metrów przed metą była już trzecia.

Ostatecznie finiszowała druga z wynikiem 51.41 s. Mistrzynią Europy została Holenderka Femke Bol. 20-latka w finale poprawiła rekord swojego kraju, osiągając 50,63 s. Brązowy medal zdobyła Jodie Williams.

Najlepszą polską biegaczkę na jedno okrążenie zobaczymy jeszcze w finale sztafet 4x400 metrów na zakończenie Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu. Polski będą bronić tytułu.