GKS Tychy zrewanżował się Cracovii. Rywalizacja zaczyna się od początku.
12.03.2021
22:55:00

Tyscy hokeiści odrobili lekcję z pierwszego spotkania. Mistrzowie Polski wyrównali stan półfinałowej rywalizacji, pokonując Cracovię 4:2.

Pierwsza tercja był pokazem siły podopiecznych Krzysztofa Majkowskiego. GKS na prowadzenie wyszedł już w 4. minucie spotkania. Po tym jak Christian Mroczkowski objechał bramkę, podał krążek do Alexandra Szczechury, a ten szybko strzelił i dał prowadzenie gospodarzom. Ondrej Raszka też nie był bezrobotny, ale bronił kolejne strzały przyjezdnych.

W 13. minucie Filip Komorski zaskoczył Dienisa Pieriewozczikowa i było 2:0. A już po 36 sekundach tyszanie prowadzili trzema bramkami. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mroczkowski.

W drugiej tercji miejscowi dobrze się bronili i próbowali kontrolować wynik. Bramkarz mistrzów Polski też zrobił swoje, nie dając się zaskoczyć krakowianom.

Jednak już na początku ostatniej odsłony Cracovia złapała kontakt. Dosłownie po minucie od bramki Ferrary goście przegrywali już tylko 2:3. Po chwili do szatni został odesłany Jean Depuy, który uderzył kijem przeciwnika. Tyszanie musieli sobie radzić w osłabieniu przez 5 minut. Udało im się przetrwać, a na dodatek przed końcem Filip Komorski skierował krążek do pustej bramki.

Następny mecz w Krakowie w poniedziałek.

GKS Tychy – Comarch Cracovia 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)

1:0 - Alexander Szczechura - Christian Mroczkowski, Michael Cichy (03:22)

2:0 - Filip Komorski - Mateusz Gościński (12:10)

3:0 - Christian Mroczkowski - Michael Cichy, Alexander Szczechura (12:46)

3:1 - Luke Ferrara (41:35)

3:2 - Jewgienij Sołowjow - Maksim Ignatowicz, Jeremy Welsh (42:35)

4:2 - Filip Komorski - Jakub Witecki (58:52, 5/6, do pustej bramki)

Minuty karne: 41(w tym 5+20 dla Jeana Dupuya) – 8

Strzały: 38-46

GKS Tychy: Raszka – Ciura (2), Biro; Gościński (2) Komorski, Jeziorski (2) – Seed, Martin; A. Szczechura (2), Cichy, Mroczkowski – Pociecha, Kotlorz (2); Dupuy (25), Szczechura, Wronka (2) – Mesikämmen (2), Bizacki; Marzec (2), Rzeszutko, Witecki. Trener: Krzysztof Majkowski.

Cracovia: Pieriewozczikow – Dudaš, Ignatowicz; Sołowjow, Welsh, Kapica (2) – Kostromitin, Saukko; Drzewiecki, Němec, Tiala – Gutwald, Doherty; Murphy (2), Goodwin, Ferrara (2) – Gula (2), Šaur; Brynkus, Ježek, Csamangó. Trener: Rudolf Roháček.