GKS Jastrzębie przegrał z Radomiakiem.
13.03.2021
22:59:00

Piłkarze GKS-u Jastrzębie nie sprostali aspirującemu do gry w PKO BP Ekstraklasie Radomiakowi Radom. Podopieczni Pawła Ściebury przegrali 0:2.

Od początku spotkania ton wydarzeniom na boisku nadawali gospodarze. Co prawda Mariusz Pawełek nie był zatrudniany, ale przewaga miejscowych rosła z każdą minutą. Po 20 minutach goście spróbowali się odgryźć, ale najpierw Mateusz Kochalski poradził sobie z uderzeniem Daniela Rumina, a następnie niecelnie strzelał Daniel Feruga.

W 33. minucie piłkarze Radomiaka wybronili rzut rożny jastrzębian, jeden z zawodników gospodarzy ruszył sam z własnej połowy na bramkę Pawełka i wystawił piłkę Leandro, który umieścił ją w pustej bramce.

W drugiej połowie piłkarze GKS-u grali nieco lepiej, ale brakowało konkretów w postaci sytuacji. Próbował szczęścia Marek Mróz, ale piłkę złapał miejscowy golkiper. Po kilku minutach było już 2:0, gdy po próbie dośrodkowania Karwota spod linii końcowej piłka ku zdziwieniu wszystkich wpadła do bramki za plecami Mariusza Pawełka.

Jastrzębianie próbowali złapać kontakt z rywalami, ale ci pewnie oddalali niebezpieczeństwo z dala od własnej bramki. Zwycięstwo Radomiaka jak najbardziej zasłużone.

Radomiak Radom - GKS Jastrzębie 2:0 (1:0)

1:0 - Leandro 33’

2:0 - Meik Karwot 69’

Radomiak Radom: Mateusz Kochalski - Miłosz Kozak (77. Rok Sirk), Leandro (87. Artur Bogusz), Michał Kaput, Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Karol Angielski (82. Patryk Mikita), Damian Gąska (82. Dominik Sokół), Raphael Rossi, Dawid Abramowicz, Meik Karwot.

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak, Kryspin Szcześniak, Aleksander Komor, Dawid Witkowski - Lukas Bielak - Jakub Apolinarski (70. Kamil Jadach), Marek Mróz (81. Dominik Szczęch), Daniel Feruga (70. Łukasz Zejdler), Farid Ali - Daniel Rumin (60. Daniel Szczepan).

Żółte kartki: Abramowicz, Kaput (Radomiak) oraz Pawełek, Szcześniak, Komor (GKS).