Górnik przerwał passę bez zwycięstw. Zabrzanie pokonali Zagłębie Lubin
14.03.2021
17:15:00

Piłkarze Górnika Zabrze pokonali na własnym stadionie Zagłębie Lubin 2:0. Tym samym podopieczni Marcina Brosza zmniejszyli dystans do ligowej czołówki.

Górnicy nie zdołali wygrać od trzech spotkań. Natomiast do Zabrza przyjechała drużyna, która legitymowała się dwoma zwycięstwami z rzędu. Mecz zapowiadał się ciekawie i taki był.

Zawodnicy obu drużyn stworzyli świetne widowisko. Sytuacjami podbramkowymi można by obdzielić kilka meczów PKO BP Ekstraklasy. Zaczęło się już w 3. minucie, gdy Patryk Szysz wyszedł sam na sam z Martinem Chudym. Sytuację uratował szybki powrót Adriana Gryszkiewicza do obrony. Górnik odpowiedział niecelnym uderzeniem Jimeneza.

W 18. minucie lubinianie znów doszli do głosu, ale groźny strzał Jakuba Żubrowskiego, minimalnie minął bramkę. Chwilę potem, Górnik objął prowadzenie. Długą piłkę na lewej stronie pola karnego otrzymał Michał Rostkowski, który minął rywala wykorzystując swoją szybkość i z linii końcowej boiska dograł w pole karne, a tam piłkę przyjął Piotr Krawczyk i uderzył pod poprzeczkę.

Kilka minut później mógł być remis, ale golkiper miejscowych popisał się świetną interwencja po strzale Szysza. Lada moment to gospodarze mogli podwyższyć, ale Boakye po błędzie Starzyńskiego uderzył nad poprzeczką. Na 5 minut przed przerwą znów refleksem zaimponował Chudy, który wybronił strzał Kacpra Chodyny. Tuż przed przerwą główkował jeszcze Szysz, ale nie wykorzystał dobrej sytuacji na remis.

Na początku drugiej odsłony Górnicy mieli sporo szczęścia. Mocny strzał Filipa Starzyńskiego wylądował na słupku. Jednak z minuty na minutę to Górnik przejmował inicjatywę i miał coraz więcej szans na podwyższenie rezultatu.

W 53. minucie po akcji Giannisa Masourasa celnie uderzał Boakye, ale Dominik Hładun nie dał się zaskoczyć. Boakye z Masourasem przeprowadzali kolejne niezłe akcje, ale brakowało wykończenia. W 58. minucie kolejny strzał Boakye, ponownie Hałdun był na posterunku. W 63 minucie groźnie uderzył Masouras i bramkarz gości z kłopotami obronił na raty.

W 65. minucie defensywa lubinian została oszukana. Grecki skrzydłowy zabrzan powalczył o piłkę przy linii autowej, w świetnym stylu wszedł w pole karne i odegrał piłkę do Alasany Manneha. Ten uderzył na bramkę gości, ale tym razem Hładun skapitulował.

Goście mieli swoje szanse na złapanie kontaktu. Po rzucie rożnym główkował Simić, była też główka Samuela Mraza, ale za każdym razem górą był Chudy. Górnik też mógł zamknąć mecz, ale albo brakowało ostatniego podania, albo nie dał się pokonać bramkarz Zagłębia.

Ostatecznie wynik do ostatniego gwizdka nie uległ zmianie. 3 punkty dały Górnikowi awans na 5. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Do pierwszej trójki zabrzanie tracą 5 punktów.

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

1: 0 - Krawczyk 21'

2 0 - Manneh 65'

Górnik: Chudy – Gryszkiewicz, Paluszek, Wiśniewski – Rostkowski (64. Manneh), Kubica, Prochazka, Jimenez, Masouras – Krawczyk (64. Wojtuszek), Boakye (88. Koj)

Zagłębie: Hładun – Chodyna, Simic, Crnomarkovic, Balic – Szysz, Żubrowski, Starzyński, Drazic (88. Mraz), Stoch (68. Ratajczyk) - Podliński

Żółte kartki: Kubica