Koszykarze GTK Gliwice mistrzami Polski do lat 19
14.03.2021
18:25:00

GTK Gliwice, po raz pierwszy w historii, zostało mistrzem Polski do lat 19. W finałowym meczu gliwiczanie wygrali z Exact Systems Śląskiem Wrocław.

Podopieczni Andrzeja Bartosza w finałowej rozgrywce nie przegrali żadnej kwarty. Od początku mieli przewagę, ale jak na finał przystało, nie zdołali znacząco odskoczyć rywalom. Najwyższe prowadzenie uzyskali w trzeciej partii, gdy wynik brzmiał 47:37.

W czwartej kwarcie Śląsk po serii udanych akcji zbliżył się do gliwiczan na dwa punkty, wydawało się, że utytułowana drużyna odwróci losy spotkania. Końcówka należała jednak do koszykarzy GTK, którzy wygrywając w finale osiągnęli historyczny wynik.

Oprócz złotych medali na szyjach koszykarzy GTK, do rozgrywającego gliwiczan, Aleksandra Wiśniewskiego.

GTK Gliwice - Exact Systems Śląsk Wrocław 62:56 (20:17, 17:15, 15:14, 10:10)

GTK: Aleksander Wiśniewski 20 (1x3), Norbert Maciejak 2, Michał Podulka 2, Dawid Pachowicz 9 (1x3), Mikołaj Adamczak 14 - Bartosz Chodukiewicz 15 (1x3), Karol Korczyk, Zbigniew Drzewiecki. Trener Andrzej Bartosz.

Śląsk: Kacper Gordon 10 (2x3), Maciej Garwol 6 (2x3), Kacper Marchewka 6, Jakub Bereszyński 4, Kamil Białachowski 8 - Mikołaj Styczeń 10, Wojciech Siembiga 8, Anton Azimka 4. Trener Jacek Krzykała.