Mistrzowie Polski zatrzymani. Cracovia wyszła na prowadzenie w rywalizacja z GKS-em.
19.03.2021
22:49:00

Hokeiści Comarch Cracovii wygrali na wyjeździe w Tychach 3:0 i są już o krok od awansu do finału. Spotkanie numer 6 w niedzielę, w Krakowie.

W pierwszej tercji drużyny skupiły się na defensywie. Żadna ze stron nie zamierzała zaryzykować, toteż sytuacji podbramkowych było niewiele. Ale już w drugiej odsłonie ruszyli goście i to na tyle pewnie, że w niespełna 5 minut objęli dwubramkowe prowadzenie.

Najpierw w 34. minucie wynik meczu otworzył Erik Němec, a chwilę później podwyższył Damian Kapica. Tyszanie nie potrafili odpowiedzieć. Po dwóch szybko straconych bramkach wyglądali na zrezygnowanych. Próbowali atakować, ale Cracovia umiejętnie się broniła, czekając na kontry. Jedna z nich zamknęła spotkanie, gdy Taavi Tiala trafił na 3:0 dla gości.

W niedzielę o godzinie 19:00, być może ostatnie spotkanie tej serii.

GKS Tychy – Comarch Cracovia 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

0:1 - Erik Němec - Jakub Šaur (33:00)

0:2 - Damian Kapica - Jeremy Welsh, Jewgienij Sołowjow (37:24)

0:3 - Taavi Tiala - Erik Němec (55:55)

Minuty karne: 0-2.

Strzały: 23-30

GKS Tychy: Raszka – Ciura, Biro; Gościński, Komorski, Jeziorski – Seed, Martin; A. Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Pociecha, Kotlorz; Dupuy, P. Szczechura, Wronka –Bizacki, Novajovský; Witecki, Galant, Marzec. Trener: Krzysztof Majkowski.

Cracovia: R. Kowalówka – Dudaš, Ignatowicz; Sołowjow, Welsh, Kapica – Kostromitin, Gula; Nejezchleb, Němec, Franek – Gutwald (2), Doherty; Murphy, Goodwin, Oksanen – Gula, Šaur; Brynkus, Ježek, Csamangó oraz Tiala. Trener: Rudolf Roháček.