Teatr Cordis

Sztuka nie pełni jedynie funkcji estetycznej, ale jest źródłem przeżycia emocjonalnego czy duchowego... A teatr jako synteza sztuk pozwala doświadczać wielopłaszczyznowo. Dlatego przy okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru na antenie Radia Katowice goszczą reprezentanci Teatru Cordis. Tomek i Paulina w audycji Raban, którą prowadzi Sara Solorz, opowiadają o teatrze tworzonym na chwałę Boga. Niemała grupa pasjonatów sceny, tańca, śpiewu i słowa, a jednocześnie ludzi wiary tworzy niesamowite dzieło. Jak działa Teatr Cordis? O tym w marcowym Rabanie!


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl