Wybrzeże postawiło się Górnikowi, ale to zabrzanie wygrali w Gdańsku
26.03.2021
21:42:00

Faworyci nie zawiedli. Szczypiorniści z Zabrze pokonali gdańskie Wybrzeże, choć gospodarze przez moment byli bliscy sprawienia niespodzianki.

Mecz był wyrównany od pierwszych minut. Mimo prowadzenia podopiecznych Marcina Lijewskiego, gdańszczanie cały czas utrzymywali kontakt z rywalem. Od 15. minuty Górnicy zaliczyli serię i prowadzili różnicą czterech bramek. Zabrzanie utrzymali prowadzenie do przerwy i do szatni schodzili prowadząc 16:12.

Po trafieniu Mateusza Jachlewskiego Wybrzeże zmniejszyło straty do dwóch bramek. Miejscowi przypuścili atak na bramkę zabrzan, ale Jakub Skrzyniarz co rusz odbijał próby rywali. Krzysztof Łyżwa i Iso Sluijters zaczęli trafiać dla gości i Górnicy wyszli na pięciobramkowe prowadzenie. Mimo, że Wybrzeże próbowało za wszelką cenę podgonić wynik, to  zaliczka wystarczyła gościom do zwycięstwa w tym spotkaniu.

Torus Wybrzeże Gdańsk – Górnik Zabrze 24:29 (12:16)

Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski – Wróbel 6, Comerlatto 4, Kosmala 3, Strojek 2, Janikowski 2, Jachlewski 2, Pieczonka 2, Gądek 2, Adamczyk 1, Woźniak, Leśnia, Gavidia, Papaj.