Dogrywka dla JKH! Jastrzębianie o krok od mistrzostwa.
31.03.2021
21:30:00

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie wykonali kolejny krok w kierunku mistrzostwa Polski. Do osiągnięcia historycznego sukcesu potrzebują już tylko jednego zwycięstwa.

Mecz dla zdobywców Pucharu Polski nie rozpoczął się najlepiej. Już w 4. minucie wynik otworzył Dmitrij Kostromitin, przy którego strzale nie najlepiej zachował się Patrik Nechvatal. Krakowianie przeważali do końca tercji choć nie pokonali już golkipera z Jastrzębia-Zdroju. Goście mieli też sporo szczęścia, gdyż raz czeskiego bramkarza uratowała poprzeczka, dwukrotnie też Czech bronił sytuacje sam na sam.

W drugiej części meczu przeważali już przyjezdni. Nie potrafili jednak udokumentować swojej przewagi choćby jednym trafieniem, a swoje sytuacje mieli Kamil Wałęga i Maciej Urbanowicz.

Napór gości trwał też w trzeciej odsłonie. Pieriewozczikowa próbowali pokonać Marek Hovorka i Martin Kasperlik, ale bezskutecznie. Dopiero w 58. minucie goście skutecznie zaatakowali. Kamil Wałęga poprawił swój strzał, krążek odbił się jeszcze od jednego z graczy gospodarzy i trafił do siatki.

Remis oznaczał dogrywkę, a w niej lepiej prezentowali się goście. Jastrzębianie dopięli swego, gdy to po faulu na Martinie Kasperliku, sędziowie podyktowali rzut karny. Tego pewnie wykonał Zackary Phillips i hokeiści JKH mogli cieszyć się z 3. zwycięstwa w rywalizacji.

JKH GKS Jastrzębie prowadzi w serii 3:1. Spotkanie numer 5 w sobotę o 14:30 w Jastrzębiu-Zdroju.

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 1:2 d. (1:0, 0:0, 0:1, d. 0:1)

1:0 - Dmitrij Kostromitin - Erik Němec (03:58)

1:1 - Kamil Wałęga (57:49, 5/4)

1:2 - Zackary Phillips (76:04, rzut karny)

Minuty karne: 12 -10.

Strzały: 39-43

Cracovia: Pieriewozczikow – Dudaš, Ignatowicz; Sołowjow (2), Welsh, Kapica – Kostromitin (2), Gula; Ferrara, Němec, Oksanen – Gutwald, Doherty; Kamiński, Goodwin, Tiala – Saukko, Šaur (2); Brynkus, Ježek (2), Csamangó (2). Trener: Rudolf Roháček.

JKH GKS: Nechvátal – Bryk, Górny; Paś, Rác, Kasperlík – Klimíček, Kostek (2); Phillips, Hovorka, Urbanowicz – Jass (4), Horzelski; Sołtys, Wałęga, Wróbel – Ševčenko, Michałowski; Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka (4). Trener: Róbert Kaláber.