Shanguy wraca z nowym singlem nagranym z Markiem Neve

Shanguy, znany z takich hitów, jak chociażby "La Louze", czy "King Of The Jungle", wraca z nowym singlem "Kalima Minou". Co oznacza ten egzotyczny tytuł?

Kolektyw cieszy się niezwykłą popularnością w naszym kraju, może także poszczycić się już 70-milionami wyświetleń na YouTube. Artyści zapewniają, że nie zwolnią tempa i już planują kolejne premiery.

Chcemy tworzyć muzykę i na tym się skupiamy - mówi Shady w rozmowie dla Radia Katowice

Mimo pandemii, członkowie Shanguy postanowili nie załamywać rąk, ale brać się do pracy. Efektem jest nowy singiel "Kalima Minou" z udziałem Marka Neve. Jak tłumaczy wokalistka kolektywy, to jest imię dziewczyny, o której śpiewa. Ona chce się bawić i dobrze spędzać czas ze znajomymi. 

Kalima Minou to alter-ego każdego z nas. Wszyscy tęsknimy do spotkań. - podkreśla wokalistka

Chociaż tekst jest śpiewany w trzech językach, to w warstwie muzycznej zdecydowanie wychodzi na przód oldschoolowy klimat francuskich klubów tanecznych, co jest dopełnieniem pewnej melancholii zapisanej w tekście, mimo tanecznych rytmów. 

Shanguy już na początku swojej drogi zyskał ogromną popularność wśród polskiej publiczności, jak zapewniają, mają nadzieję na szybki powrót do Polski i występy nie tylko na falach radiowych. Singiel "Kalima Minou" jest w zestawie propozycji do Listy Przebojów Radia Katowice.


/as/