Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia

W ciągu ostatnich miesięcy słowo "bohater" pod ich adresem odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Światowy Dzień Zdrowia, Dzień Pracownika Służby Zdrowia przypada 7 kwietnia. Jest obchodzony w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia.

Światowy Dzień Zdrowia to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla ważny zakres problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W 2021 roku Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest pod hasłem „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata”.

W Polsce obchodom Światowego Dnia Zdrowia towarzyszą obchody Dnia Pracownika Służby Zdrowia. To dzięki ich pracy i walkę z pandemią, w ciągu ostatnich miesięcy słowo "bohater" pod ich adresem odmieniane jest przez wszystkie przypadki.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podziękował pracownikom służby zdrowia za ich determinację i odwagę w walce z epidemią. Podziękował za ich zaangażowanie, codzienną pracę i wysiłek wkładany w leczenie pacjentów. Adam Niedzielski napisał na swoim profilu społecznościowym, że w trudnym czasie życzy pracownikom służby zdrowia, by praca, którą wykonują, dawała niesłabnącą satysfakcję i niesłabnące poważanie społeczne. "Chylę czoła przed państwa pracą" - dodał.


Autor: IAR, Gabriela Kaczyńska /as/