Pozytywne skutki szczepień. Premier z wizytą w regionie.

fot. Twitter/KPRM

Premier Mateusz Morawiecki mówi o pozytywnych skutkach szczepień wśród różnych grup, które przyjęły już preparat przeciwko koronawirusowi. 

W punkcie szczepień w Gliwicach szef rządu zaznaczył, że już pierwsza dawka szczepienia pomaga i sprawia, że rzadko dochodzi do ciężkiego przebiegu COVID-19. 

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że dzięki szczepieniom udało się uratować wiele osób, które mogły zachorować na COVID-19. Jak dodał najlepszym tego przykładem jest sytuacja w domach pomocy społecznej. Mateusz Morawiecki podziękował w Gliwicach wszystkim, którzy zaangażowali się w proces powstania punktu szczepień w Politechnice Sląskiej. 


Premier poinformował, że w piątek zaszczepiono około 250 tysięcy osób. To dotychczasowy rekord. Mateusz Morawiecki dodał, że do Polski trafia coraz więcej szczepionek i wcześniejsze deklaracje o co najmniej 5,5 miliona dostarczonych preparatów w drugim kwartale wydają się niezagrożone. 

Jak zapewnił premier, w każdym powiecie jest przygotowywany punkt szczepień, który obsłuży coraz większe dostawy.

Jak mówił premier Mateusz Morawiecki w Gliwicach w punkcie szczepień na lodowisku Tafla, w najbliższym czasie mają do Polski trafić zwiększone dostawy szczepionek, co udało się wynegocjować z Unią Europejską.


Narodowy Program Szczepień ma dzięki temu przyspieszyć, zadeklarował szef rządu, co budzi nadzieję na szybkie pokonanie pandemii.

Uruchomiono zapisy na szczepienia dla osób urodzonych w 1962 roku, które nie dokonały na początku roku zgłoszenia gotowości do przyjęcia preparatu. 

W następnych dniach będą mogły się rejestrować kolejne roczniki. Proces ten potrwa do 24 kwietnia, kiedy rozpoczną się zapisy dla osób z rocznika 1973. Rejestracja jest dostępna przez internet, przez infolinię 989 lub SMS pod numerem 880-333-333. Zapisy prowadzone są również bezpośrednio w punktach szczepień.

Autor: Joanna Opas /IAR/rs/