"Bo jesteś Ty..." Jaka jest historia przeboju Krzysztofa Krawczyka?

fot. Sony Music Polska

Krzysztof Krawczyk miał na koncie wiele przebojów. Jednym z autorów, którego piosenkę zaśpiewał jest Przemysław Myszor z zespołu Myslovitz. Jak doszło do tej współpracy?

"Na zewnątrz mgła, tylko ziąb i deszcz" to pierwsze słowa piosenki "Bo jesteś Ty...", której autorem jest Przemysław Myszor. 

Ta piosenka mi się przyśniła - mówi Myszor

Piosenka ze snów i spotkanie dwóch artystów, którego wtedy jeszcze nie było. Krzysztof Krawczyk do pracy nad płytą "...Bo Marzę i Śnię" postanowił zaprosić przedstawicieli młodego pokolenia twórców. Na płycie znalazły się takie nazwiska jak Muniek Staszczyk, Robert Gawliński i Myszor. Producentem całego materiału i kompozytorem dwóch nagrań był Andrzej Smolik. Krzysztof Krawczyk o tej płycie powiedział: "Mógłbym odcinać kupony od sławy, występując w sanatoriach. Starczyłoby mi na życie, ale umarłbym z nudów. Żeby się rozwijać, trzeba wpuścić w siebie trochę świeżej krwi".


W rozmowie z Radiem Katowice, Myszor przyznał, że był zaskoczony wyborem producentów tej płyty, ponieważ wysłał jeszcze dwie inne propozycje, które jego zdaniem bardziej pasowały do Krawczyka. Co ciekawe, muzycy spotkali się dopiero, jak singiel stał się już przebojem. We wspomnieniach młodszego stażem artysty, Krzysztof Krawczyk zapisał się jako ciepła i otwarta osoba. 

Krzysztof Krawczyk nie tworzył dystansu - podkreśla Myszor

Niezapomniany przebój i niezapomniany głos. Jak powiedział na antenie Radia Katowice, członek zespołu Myslovitz, takie postacie zostawiają w nas cząstkę siebie poprzez piosenki, a Krawczyk był z pewnością taką postacią.

Przemysław Myszor - polski muzyk, kompozytor i instrumentalista. Pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych. Dołączył do Myslovitz w 1996, przed Z wykształcenia jest nauczycielem muzyki, ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Kielcach.

 

/as/