Nowe zakażenia koronawirusem. Trwają szczepienia.

Potwierdzono 17.847 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, poinformowało Ministerstwo Zdrowia. 

Ponownie najwięcej przypadków odnotowano w województwie śląskim – 2.761 zakażeń. Najwięcej nowych zakażeń wykryto w Katowicach, na drugim miejscu znalazł się Sosnowiec a na trzecim powiat wodzisławski. Na drugim miejscu pod względem zachorowań na COVID-19 znalazło się województwo mazowieckie a na trzecim wielkopolskie. 

W całym kraju z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 176 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 419 osób. W regionie zmarło 68 osób, 17 z nich chorowało tylko na COVID-19 natomiast 51 miało choroby współistniejące. 

Ponad 51 tysięcy mieszkańców regionu przebywa na kwarantannie. Ponad 4 tysiące 600 osób leczy się w szpitalach a 465 przebywa pod respiratorami.

— Jest realne, że do końca wakacji wszyscy chętni się zaszczepią — uważa poseł PiS Wojciech Szarama. 

Poranny gość Radia Katowice zaznaczył również, że ma nadzieję, iż w związku z wątpliwościami episkopatu dotyczącymi szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson ludzie nie będą rezygnować ze szczepień. 


Wojciech Szarama zaznaczył, że dostawy szczepionek są coraz większe i uruchamiane są także mobilne punkty szczepień. 19 kwietnia pilotażowo mają ruszyć punkty masowego szczepienia.

 Autorzy: Piotr Pagieła, Dorota Stabik /rs/