Mistrzostwa Świata nie dla Polek. Szczypiornistki Austrii sprawiły sensację.

fot.zprp.pl

Polskie szczypiornistki nie zagrają w mistrzostwach świata w Hiszpanii. W pierwszym meczu z Austriaczkami padł remis. W rewanżu Polki przegrały na własnym parkiecie 26:29, choć były faworytkami tej rywalizacji.

Oba zespoły zaczęły mecz w identycznych składach jak w pierwszym spotkaniu. Polki zaczęły bardzo nerwowo. Nie kleiło się rozegranie Biało-Czerwonych, szwankowała skuteczność, a w zagraniach było wiele niedokładności. Już po kwadransie Polki przegrywały już 4:8.

W pierwszym spotkaniu to Polki były stroną dominującą. W hali w Markach, dość niespodziewanie, to Austriaczki prowadziły grę, były bardziej skuteczne i z łatwością mijały polską obronę. Wygrały pierwszą połowę różnicą 4 bramek. 

W drugiej połowie na parkiecie pojawiło się kilka zmienniczek. Gra Polek zaczęła się zazębiać, gospodynie trafiały seriami i po 36. minutach było już 16:16. Austriaczki odpowiedziały trzema golami z rzędu. W ostatnich minutach drużyny trafiały na przemian, ale do kolejnego remisu Polkom już nie udało się doprowadzić i to Austria wygrała dwumecz kwalifikacji do mistrzostw świata.

POLSKA – AUSTRIA 26:29 (11:15)

POLSKA: Gawlik, Płaczek, Maliczkiewicz – Zimny 1, Płomińska 1, Łabuda 4 Matuszczyk, Kudłacz-Gloc 6, Górna, Nosek 5, Kochaniak 2, Szarawaga 5, Świerżewska, Achruk 1, Roszak, Nocuń 1. 

AUSTRIA: Ivancok, Blazek – Pandza 4, Frey 10, Schindler, Kovacs 6, Rauter, Gangel, Wess 1, Reichert 4, Dramac, Kaiser, Schlegel , Marksteiner, Neidhart 3, Huber 1.

Autor: Piotr Muszalski/pm/