Częściowe luzowanie obostrzeń. Co się zmieni?

fot. MZGOVPL

Od poniedziałku fryzjerzy i kosmetyczki otworzą swoje salony dla klientów, a w klasach 1-3 zostanie przywrócona edukacja mieszana. Poluzowanie obostrzeń nastąpi w 11 województwach. Nie dotyczy to województw: śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i opolskiego.

— Liczba nowych zakażeń maleje. Poprawia się sytuacja w szpitalnictwie. Widzimy również wyraźny spadek zlecanych badań przez lekarzy POZ. Ale cały czas poziom zakażeń i hospitalizacji utrzymuje się na wysokim poziomie — mówił na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Po czym dodał — W regionach gdzie poziom zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie będą obowiązywały dotychczasowe obostrzenia. Są to województwa: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie. 

Minister zdrowia podkreślił, że najtrudniejsza sytuacja jest w 5 województwach. Tam dotychczasowe obostrzenia zostaną zachowane. Chodzi o województwa śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie. W pozostałych 11 województwach branża beauty dostała zielone światło od rządu. Od 26 kwietnia salony fryzjerskie i kosmetyczne otworzą się dla klientów.

Na konferencji minister zdrowia zdradził też nowe wytyczne w sprawie klas 1-3. Rząd w 11 województwach od poniedziałku przywróci naukę hybrydową w klasach 1-3.

W przyszłym tygodniu rząd ma przedstawić szczegółowy plan otwarcia branż gospodarki m. in. hotelarskiej i gastronomicznej.

Autor: Piotr Muszalski/pm/