Solidarność

Na zakończenie trzydniowego cyklu uroczystości majowych ks. Arkadiusz Wuwer zaprasza do refleksji na temat solidarności. Pamięć przeszłości – sięgającą wydarzeń sierpnia 1980 roku oraz budowanie przyszłości – opisane w encyklice papieża Franciszka „Fratelli tutti” spaja postać św. Jana Pawła II. Jego droga, od osobistego doświadczenia solidarności do papieskiego nauczania na jej temat, jest wzorem uczenia poprzez solidarną służbę.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl