Piłkarski piątek w Radiu Katowice. Transmisje z trzech spotkań na naszej antenie.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok, Zagłębie Sosnowiec - Radomiak i GKS Tychy - Górnik Łęczna. Transmisja łączona z tych trzech spotkań w Radiu Katowice.

Piłkarski weekend rozpocznie się już w piątek. I to od razu trzema spotkaniami w naszym regionie. W PKO BP Ekstraklasie Górnik Zabrze podejmie Jagiellonię Białystok. Oba klubu straciły już szanse na europejskie puchary i jedyne o co walczą to miejsce w pierwszej dziesiątce. Podopieczni Marcina Brosza będą chcieli przerwać serię 7 spotkań bez zwycięstwa. Ostatni raz Górnik zdobył 3 punkty 14 marca.

W Fortuna I. lidze zapowiadają się większe emocję. I GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec mają o co walczyć. Zresztą ich piątkowi przeciwnicy również. Podopieczni Artura Derbina są coraz bliżej awansu o klasę wyżej i to bezpośrednio z 2. miejsca w tabeli. O tym samym myślą Górnicy z Łęcznej więc mecz w Tychach można uznać za hit tej kolejki na zapleczu ekstraklasy.

Zagłębie jest na drugim biegunie ligowej tabeli. Sosnowiczanie nadal walczą o utrzymanie i wydaje się, że o 3 punkty w meczu z Radomiakiem będzie trudno. Ale podopieczni Kazimierza Moskala jeśli chcą myśleć o pozostaniu w I lidze i takie mecze powinni wygrywać.

Transmisja łączona z trzech spotkań od 18.00 na naszej częstotliwości 101,2 FM, a także na naszej stronie internetowej:

https://www.radio.katowice.pl/transmisja-mecz.html

Autor: Piotr Muszalski/pm/