CBA zatrzymało 15 osób w śledztwie dotyczącym podejrzenia działania na szkodę Huty Łabędy S.A.

Funkcjonariusze katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 15 osób w sprawie dotyczącej działania na szkodę Huty Łabędy S.A. W akcji wzięło udział 60 funkcjonariuszy Biura.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn mówił w TVP Info, że zebrany materiał dowodowy wskazuje, że w latach 2012-2014 w związku ze sprzedażą przez Hutę Łabędy udziałów dwóch spółek kapitałowych - PPHU Domus oraz NZOZ Promed - zapadły decyzje na szkodę spółki. 


 

Rzecznik dodał, że w toku śledztwa badany jest także wątek związany z oszustwem na szkodę udziałowców - pracowników sprzedanej przez Hutę Łabędy spółki Domus. Stanisław Żaryn poinformował, że wśród zatrzymanych jest między innymi byłe szefostwo Huty Łabędy. 


 

Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach zarzuty działania na szkodę spółki Huty Łabędy w związku z podejmowanymi decyzjami o sprzedaży udziału dwóch gliwickich spółek. Prokurator zastosował wobec podejrzanych wolnościowe środki zapobiegawcze. Oprócz zatrzymania 15 osób funkcjonariusze CBA w ostatnich dniach przeszukali także kilkanaście lokalizacji na Śląsku. 

Stanisław Żaryn podkreślił, że sprawa jest nowym śledztwem prowadzonym przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. "To pierwsze realizacje w tej sprawie. Niewykluczone są dalsze czynności" - mówił rzecznik. 

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/TVP Info & CBA.gov.pl/d jl/w hm/pm/