Wspólnota Duszpasterstwa Akademickiego

Serdecznie Państwa zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka audycji "Ślady" z cyklu "Wspólnota". Tym razem gośćmi ks. Bartka Kuźnika będą studenci Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Muzycznej w Katowicach: Katarzyna Borys, Adam Dyrda i Michał Ryguła. Wszyscy należą do Centralnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego i opowiedzą o działalności tej wspólnoty. Studenci podzielą się swoimi pasjami i doświadczenie wiary, które w nich kwitnie dzięki temu miejscu. Prowadzi ich ks. Krzysztof Nowrot, a spotkania odbywają się głównie w Kościele Akademickim przy Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl