Derby województwa dla Zagłębia. Sosnowiczanie w końcu się przełamali.
22.05.2021
16:09:00

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec pewnie pokonali GKS Jastrzębie 3:0, robiąc duży krok w kierunku utrzymania się w Fortuna 1. lidze.

Postawa piłkarze ze Stadionu Ludowego nie daje powodów do radości kibicom znad Brynicy. Zagłębie przegrało 4 spotkania z rzędu i tylko słaba postawa GKS-u Bełchatów nie dawała im w rezultacie ostatniego miejsca w lidze. Mecz z GKS-em był dla podopiecznych Kazimierza Moskala kolejnym starciem o wszystko. Dla gości meczem o spokój w ostatnich kolejkach rozgrywek.

I chyba waga tego spotkania lepiej podziałała na gospodarzy. Już w 11. minucie Michał Masłowski skorzystał z błędu Grzegorza Drazika, skierował piłkę do pustej bramki, dając prowadzenie sosnowiczanom. Przewaga miejscowej drużyny nie podlegała wątpliwości. Goście w pierwszej połowie oddali tylko jeden celny strzał.

W drugą też lepiej weszli zawodnicy z Kresowej. Aż trzech zmian w jastrzębskim obozie dokonał trener GKS-u. Rotacje nie przyniosły efektu, a na domiar złego, jeden z wprowadzonych zawodników - Jakub Niewiadomski - faulował we własnym polu karnym. Sędzia wskazał na 11. metr, a rzut karny pewnie wykorzystał Szymon Sobczak. Od 53. minuty gospodarze prowadzili już 2:0.

Zagłębie nadal dążyło do zamknięcia spotkania. Kolejne akcje gospodarzy mogły przynieść podwyższenie rezultatu. I w końcu, w 77. minucie, Maciej Ambrosiewicz przeprowadził indywidualną akcję. Strzelił zza pola karnego tuż przy słupku, czym przypieczętował triumf sosnowieckiego Zagłębia.

Komplet punktów poprawił sytuację drużyny z Sosnowca. Zagłębie ma już 6 punktów przewagi nad miejscem spadkowym. Mimo porażki spokojni o utrzymanie powinni też być jastrzębianie. GKS ma 8 punktów przewagi nad GKS-em Bełchatów. Do końca pierwszoligowego sezonu pozostały 3 kolejki.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Jastrzębie 3:0 (1:0)
1:0 - Michał Masłowski 11’
2:0 - Szymon Sobczak 53’ (rzut karny)
3:0 - Maciej Ambrosiewicz 77’

Zagłębie Sosnowiec: Krystian Stępniowski - Dawid Ryndak, Lukas Duriska, Mateusz Machała, Dawid Gojny (88. Patryk Mociak), Patrik Misak (80. Goncalo Gregorio), Nikolas Korzeniecki (70. Quentin Seedorf), Maciej Ambrosiewicz, Joao Oliveira, Michał Masłowski, Szymon Sobczak (88. Martim Maia).

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Mateusz Słodowy, Mateusz Bondarenko, Kryspin Szcześniak, Dawid Witkowski (46. Jakub Niewiadomski), Dominik Kulawiak (46. Farid Ali), Lukas Bielak, Marek Mróz, Łukasz Zejdler (46. Daniel Szczepan), Kamil Jadach (61. Jakub Apolinarski), Daniel Rumin.

Żółte kartki: Machała, Masłowski, Korzeniecki (Zagłębie) oraz Szcześniak (GKS).