Spacer wokół tyskich Paprocan

fot. G. Kczyńska/Radio Katowice

Dzisiaj wybierzemy się na spacer wokół tyskich Paprocan. Bedzie to spacer z przewodnikiem i przyrodnikiem i to nie jednym. Wspólnie opowiemy sobie o przyrodzie, którą można podziwiać i obserwować. Naszą najmłodszą reporterkę Maję i mieszkańców Tychów- w to niezwykle miejsce zabierze miłośniczka przyrody Karolina Chemicz- Pałys taśma.


Dziś spacerujemy wokół Jeziora w Paprocanach. Otaczającą nas przyrodę obserwujemy z grupą mieszkańców i miłośnikami przyrody, wśród których jest Karolina Chemicz- Pałys. Z mikrofonem z kolei spaceruje nasza najmłodsza reporterka Maja.


W Eko Ranku powracamy w okolice jeziora paprocańskiego w Tychach, gdzie poznajemy tamtejszą przyrodę. 


Autor: G. Kaczyńska


EKO-RANEK to cykliczna audycja Polskiego Radia Katowice, emitowana na antenie raz w tygodniu, w niedzielę.

Celem audycji jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań ekologicznych. Poza tym audycja ma promować i kształtować w młodych ludziach postawy proekologiczne oraz szacunek do natury. 

Będziemy m.in. rozbudzać potrzebę kontaktu z przyrodą, uświadamiać, poznawać zasady ochrony środowiska, pogłębiać wiedzę na temat roślin i zwierząt, rozwijać umiejętność dostrzegania piękna przyrody, kształtować zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska. Audycja będzie miała charakter interaktywny.

Studio EKO-RANKA będzie mobilne. Będziemy więc w jaskiniach, lasach, nad wodą, a nawet i w powietrzu czyli w miejscach bogatych przyrodniczo. Z mikrofonem odwiedzać będziemy także przedszkola i szkoły, które zachęcamy do współpracy z nami.  

E-mail: ekoranek@radio.katowice.pl.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach