Duchowa adopcja

Życie człowieka jest bezcenne. A jednak tak wiele ludzkich istnień jest zagrożonych już na samym początku swej drogi. Niestety są dzieci, które nie doczekają nawet własnych narodzin. Co my możemy zrobić by uratować jakiegoś maleńkiego człowieka? Przede wszystkim objąć go modlitwą! Z pomocą przychodzi "duchowa adopcja". Ta inicjatywa motywuje do 9-miesięcznej modlitwy za jedno poczęte życie. W rabanowej rozmowie z Sarą Solorz o "duchowej adopcji" opowie Marta Łoskot.


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl