Postrzelony w szpitalu. Bohater trzech narodów. Prawo jazdy. EKUZ.

szpitalrudasl_monia_120Agresywny pacjent, który wpadł w szał po operacji, zaczął demolować placówkę i z nożami biegać po szpitalnych korytarzach. W końcu został postrzelony przez interweniujących policjantów. Mimo szybkiej pomocy lekarzy 56-latek zmarł. Co dokładnie wydarzyło się w szpitalu? Na miejscu była nasza reporterka Monika Krasińska.


 

henryk_sawik_120Bohater trzech narodów – w czasie wojny pomagał Polakom, Żydom i Węgrom – Henryk Sławik. Trwa rok działacza na Śląsku. Władze województwa przedstawiły dziś plan uroczystości, które odbędą się w najbliższych miesiącach. Tymczasem już jutro w Szerokiej, obecnie dzielnicy Jastrzębia Zdroju, odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca Sławika. Czy mieszkańcy Śląska pamiętają swojego bohatera, sprawdzał Łukasz Kałuża.


 

prawojazdypl_120Od początku lipca, obowiązują zmienione zasady zdawania teoretycznego egzaminu na prawo jazdy. Baza pytań została wzbogacona. Dla kursantów zmienia się jednak niewiele. Nadal muszą egzamin z teorii zdać, aby przejść do praktyki. Na czym zatem dokładnie polegają wprowadzone na początku lipca zmiany, dotyczące teoretycznego egzaminu na prawo jazdy i czy można się nauczyć wszystkich pytań, postanowiła sprawdzić Aleksandra Gruszczyńska.


 

ekuzskanm_120Śląski NFZ przeżywa prawdziwe oblężenie, lato w pełni, a więc wielu z nas przed wakacyjnym wyjazdem za granicę wyrabia Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Chyba nikomu nie trzeba mówić, jak wysokie mogą być koszty leczenia lub akcji ratowniczej. Zatem apelujemy, by w ferworze wakacyjnych przygotowań nie zapomnieć o karcie EKUZ i ubezpieczeniu, bo chyba nikt nie chciałby przywieźć z wypoczynku rachunku za leczenie zamiast wakacyjnych wrażeń. Jakie dokumenty są potrzebne, by móc otrzymać EKUZ, czy warto wyrobić taką kartę, czy lepiej wykupić dodatkowe ubezpieczenie podróżne, sprawdzała Joanna Opas.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl