Piłkarze GKS-u Jastrzębie utrzymali się w I lidze
05.06.2021
19:51:00

W Bełchatowie, w starciu dwóch GKS-ów, lepszy okazał się ten z Jastrzębia-Zdroju. Goście wygrali 2:0 dzięki czemu zachowali ligowy byt. Klasę niżej spadnie drużyna z Bełchatowa.

Mimo, że Łukasza Włodarka na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek mieli 6 punktów przewagi nad ostatnią w tabeli drużyną z Bełchatowa, to matematyka dawała jeszcze nadzieję Brunatnym na utrzymanie. W pierwszej połowie gospodarze udowodnili, że będą walczyć. Stworzyli więcej sytuacji aniżeli goście i mogli wyjść na prowadzenie, co im się ostatecznie nie udało.

Na domiar złego dla kibiców z Bełchatowa druga połowa należała już do jastrzębian. Sygnał ostrzegawczy dał Jakub Apolinarski, który uderzył sprzed pola karnego w poprzeczkę. Apolinarski był bardzo aktywny w tej części meczu, co potwierdził w akcji bramkowej. W 62. minucie dośrodkował w pole karne, a tam jego imiennik bez większych problemów z bliska skierował piłkę do bramki.

Gospodarze ruszyli do odrabiania straty. Już kilka minut po stracie gola mogli ją strzelić, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę bramki Mariusza Pawełka. Golkiper gości w kolejnej akcji miejscowych musiał interweniować. W przypadku GKS-u Bełchatów zawodziła jednak skuteczność, czego nie można powiedzieć o jastrzębianach.

Mecz zamknęła bramka Farida Aliego z 81. minuty. Bełchatowianie nie zdołali odpowiedzieć gościom i w następnym sezonie zagrają w II lidze.

— Cel na ten mecz był prosty. Chcieliśmy wygrać i zapewnić sobie utrzymanie. To się udało i z tego się bardzo cieszymy. To, że strzeliłem gola na 1:0 to połowa mojej zasługi, ale druga połowa należy do Kuby Apolinarskiego, który mi idealnie w tempo dograł, a ja tylko dołożyłem nogę i wpadło — mówił po spotkaniu strzelec pierwszej bramki.

Wynik spotkania w Bełchatowie mógł ucieszyć piłkarzy z Sosnowca, bowiem oznacza, że Zagłębie też utrzymała się w Fortuna 1. lidze. Na koniec sezonu GKS Jastrzębie podejmie przy Harcerskiej Resovię.

GKS Bełchatów - GKS Jastrzębie 0:2 (0:0)
0:1 - Jakub Niewiadomski 62’
0:2 - Farid Ali 81’

GKS Bełchatów: Daniel Niźnik - Mateusz Szymorek (82. Szymon Łapiński), Michał Pawlik (66. Valerijs Sabal;a), Damian Hilbrycht (66. Dawid Flaszka), Maciej Mas, Filip Laskowski, Mikołaj Grzelak (82. Jakub Bator), Marcin Ryszka, Mariusz Magiera, Kajetan Kunka, Mateusz Bartków.

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak, Aleksander Komor, Mateusz Bondarenko, Dawid Witkowski, Lukas Bielak, Jakub Apolinarski (76. Daniel Feruga), Marek Mróz (82. Łukasz Zejdler), Farid Ali, Jakub Niewiadomski, Daniel Rumin (70. Daniel Szczepan).

Żółte kartki: Hilbrycht, Laskowski (Bełchatów) oraz Niewiadomski (GKS).