Jarosław Juszkiewicz na Prix Europa 2021!

Nasz redakcyjny kolega Jarosław Juszkiewicz będzie reprezentował polską radiofonię i Polskie Radio Katowice na najważniejszym festiwalu radia, telewizji i internetu Prix Europa 2021. 

Do konkursu nominowano audycję dokumentalną "Solaris" z cyklu "Światy Lema" zrealizowaną akustycznie przez Jacka Kurkowskiego. Jak twierdzi sam autor, twórczość pisarza była z nim od zawsze, a radiowo zwłaszcza teraz - w roku Stanisława Lema.


W cyklu wykorzystano najnowocześniejsze techniki realizacji dźwięku, dzięki którym ludzki głos przybiera nieludzkie wymiary .


Wszystkie odcinki cyklu znajdą Państwo na stronie podcasty.radio.katowice.pl a także poniżej. Do zobaczenia również film dokumentujący produkcję tego cyklu.

Prix Europa to największy festiwal medialny, który w tym roku odbędzie się od 10 do 15 października w Poczdamie. Do konkursu zakwalifikowano także w kategorii dokument/reportaż Ewę Szkurłat z Radia Kraków, w kategorii słuchowisko Waldemara Modestowicza z Teatru Polskiego Radia a w kategorii muzyka Joszko Brodę.

Autor: K. Głuch-Juszkiewicz

Radiowe Wydarzenia