Jaka jest młodzież, na koniec pandemicznego roku szkolnego

Jaka jest młodzież, na koniec , pandemicznego roku szkolnego? Czy młodzież trzeba zachęcać do działania? A może wystarczy tylko stworzyć przestrzeń, w której młodzi mają wsparcie do realizacji swoich marzeń? Marzą o zmianie świata i wcale nie oczekują tego najpierw od innych. Biorą się do roboty w swoim środowisku, i paradoksalnie, poprzez pandemię i media społecznościowe docierają do szerokiej grupy odbiorców w całym kraju. Kim są i czym się zajmują? Gośćmi dzisiejszej audycji ŚLADY są Marta Gajda i Monika Wosińska. Audycje prowadzi ks. Michał Anderko.


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl