Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne PoluZONE już po raz siódmy

Już po raz siódmy do Jaworzna ściągają uzdolnieni młodzi instrumentaliści i wokaliści. Rozpoczęły się Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne PoluZONE organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Fabrykę Talentów.

Mistrzowskie zajęcia odbywają się, jak co roku, pod okiem profesjonalistów z zespołu Poluzjanci. Dla wielu młodych muzyków warsztaty PoluZONE to stały element wakacji. Niektórzy z uczestników przyjeżdżają do Jaworzna co roku i szkolą się pod okiem jednych najlepszych muzyków sesyjnych w Polsce w składzie: Kuba Badach, Piotr Żaczek, Robert Luty, Grzegorz Jabłoński, Marcin Górny oraz gościnnie Damian Kurasz. PoluZONE to czas na rozwinięcie umiejętności wokalnych, czy z gry na instrumentach, ale przede wszystkim jest to szansa na zdobycie praktycznych umiejętności pracy w zespole i obycie ze sceną. 

Dodatkowo, w ramach projektu Jaworzno Miasto Muzyki, do czwartku (15 lipca) na jaworznickim rynku odbywają się otwarte koncerty jam session uczestników PoluZONE, gdzie można posłuchać ich postępów warsztatowych. Wydarzeniu towarzyszy także edukacyjna kampania rozwijająca świadomość młodzieży w sieci pod nazwą "Jaworzno mówi STOP Cyberprzemocy". 

Zwieńczeniem tygodniowej pracy podczas warsztatów jest koncert finałowy PoluZONE, który odbędzie się 16 lipca  o godzinie 19:00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie. Wydarzenie będzie transmitowane online.


Podobne artykuły