9 dni potrwa 58. Tydzień Kultury Beskidzkiej

fot. Tydzień Kultury Beskidzkiej / Facebook

9 dni potrwa tegoroczny, 58. Tydzień Kultury Beskidzkiej. Szczegóły tej największej imprezy folklorystycznej w Europie podano dziś na konferencji prasowej na Starym Zamku w Żywcu. 

Pierwsze występy zaplanowano na najbliższą sobotę 24 lipca, festiwal potrwa do 1 sierpnia. W tegorocznej edycji nie będzie zespołów zagranicznych, nie dobędą się zatem będące wielką atrakcją wiślańskiej estrady Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. Skrócone programy estradowe przygotowano w Szczyrku, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu. W Żywcu natomiast odbędzie się po raz 52-gi Festiwal Folkloru Górali Polskich, podczas którego zobaczyć będzie można około 70-ciu rodzimych zespołów, grup śpiewaczych i solistów. W ramach TKB przygotowano liczne występy kapel, wystawy, kiermasze oraz warsztaty twórczości ludowej. 

W tym roku tradycyjnie do imprezy dołączą Istebna, Ujsoły, Jabłonków na Zaolziu i Bielsko-Biała. Pierwsze prezentacje, których część będzie można obejrzeć w sieci, już w najbliższą sobotę od 17.00. Szczegóły programu na stronie rok.bielsko.pl.  


Autor: Jarosław Krajewski /as/