Super rezerwowi dali zwycięstwo. W Mielscu Raków lepszy od Stali.
19.09.2021
14:36:00

Piłkarze częstochowskiego Rakowa wrócili na zwycięską ścieżkę. Mimo gry w osłabieniu zdołali strzelić mielczanom 2 bramki ostatecznie wygrywając ze Stalą 3:0.

Po ostatnim spotkaniu piłkarze Rakowa mogli czuć zawód. Na wypełnionym po brzegi stadionie przy ulicy Limanowskiego częstochowianie prowadzili z Lechem 2:0, ale ostatecznie nie udało im się pokonać lidera PKO BP Ekstraklasy. Dlatego mecz w Mielcu miał być dla podopiecznych Marka Papszuna przełomowy.

Na początku meczu zaatakowali gospodarze, ale już po chwili to goście przejęli inicjatywę. Najbardziej aktywny wśród przyjezdnych był Walerian Gwilia ale jego strzały nie zaskoczyły miejscowego bramkarza. Po pół godzinie gry rywalizacja wyrównała się. Do przerwy bramki jednak nie padły.

Po zmianie stron Raków ruszył na rywali. Stało się tak w dużej mierze dzięki wprowadzonemu na plac gry Iviemu Lopezowi. Hiszpan w 58. minucie wykonywał rzut wolny z lewej strony pola karnego. Mimo niełatwej sytuacji zmieścił on piłkę tuż przy słupku bramki Rafała Strączka i Raków objął prowadzenie.

Na nieszczęście częstochowian drugą żółtą kartkę otrzymał Fabio Sturgeon. Stal chciała jak najszybciej wykorzystać przewagę ale Maciejowi Jankowskiemu i Mateuszowi Makowi zabrakło skuteczności. Tej nie brakowało za to Czerwono-Niebieskim a do siatki w 80. minucie znów trafił rezerwowy. Piłkę jeszcze na własnej połowie przejął Fran Tudor, popędził z nią lewą stroną boiska a tuż po przekroczeniu połowy zagrał futbolówkę do Vladislavsa Gutkovskisa. Łotysz nie pomylił się w sytuacji sam na sam.

10 minut później na przeciwko bramkarza stanął Mateusz Wdowiak. Nie chodzi o rzut karny ale o indywidualną akcję częstochowskiego pomocnika. W kontrze Rakowa Wdowiak przejął piłkę w środku pola, następnie zakręcił Mateuszem Matrasem i wyszedł sam na sam ze Strączkiem, ustalając wynik spotkania.

Zwycięstwo piłkarzy spod Jasnej Góry wywindowało Raków na 6. miejsce w ligowej tabeli.

PGE FKS Stal Mielec - Raków Częstochowa 0:3 (0:0)

Ivi 58', Gutkovskis 80', Wdowiak 90+'

Stal Mielec: Rafał Strączek - Jonathan de Amo (84' Konrad Wrzesiński), Mateusz Matras, Mateusz Żyro - Maksymilian Sitek (84' Dawid Kort), Maciej Urbańczyk (71' Koki Hinokio), Krystian Getinger - Mateusz Mak, Grzegorz Tomasiewicz (90' Adrian Szczutowski) - Fabian Piasecki, Maciej Jankowski (84' Kacper Sadłocha).

Raków Częstochowa: Kacper Trelowski - Andrzej Niewulis, Tomas Petrasek, Fran Tudor - Wiktor Długosz (46' Ivi Lopez), Marko Poletanović (71' Igor Sapała), Walerian Gwilia (90+3' Daniel Szelągowski), Patryk Kun - Fabio Sturgeon, Mateusz Wdowiak (90+3' Dominik Wydra) - Sebastian Musiolik (71' Vladislavs Gutkovskis).

Żółte kartki: Jankowski, Mak, Strączek, Sitek (Stal) oraz Petrasek, Sturgeon, Wdowiak, Tudor (Raków).

Czerwona kartka: Sturgeon (Raków) /za dwie żółte, 68'