Seniorzy grają w bule

fot. Krzysztof Słabikowski/Radio Katowice

W Częstochowie seniorzy z trzech gmin rywalizują w Bule. To pochodząca z Francji gra zyskująca w Polsce coraz większą popularność. 

Organizatorem rozgrywki przy Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie jest Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Perasada. Na bulodromie, czyli specjalnym torze do gry w bule rywalizują seniorzy z Częstochowy, Blachowni i Rędzin. 

— Głównym celem spotkania jest integracja jego uczestników — mówi Anna Herman, prezes stowarzyszenia organizującego grę. 


Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Perasada organizowało już takie spotkania kilkukrotnie, dlatego biorą w nim udział zarówno doświadczeni gracze oraz ci, którzy dopiero uczą się zasad, jak Pani Jadwiga. 


Poza grą w bule podczas spotkania fizjoterapeuci wyjaśniają osobom starszym, jak radzić sobie ze skutkami COVID-19. Seniorzy otrzymują też pulsoksymetry do samodzielnego mierzenia saturacji. Zwycięzcy gry otrzymają atrakcyjne nagrody. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków województwa śląskiego. 

Autor: Krzysztof Słabikowski /rs/


Zdrowie i styl życia