Jakie wykorzystanie mogą znaleźć drony?

Kręcenie filmów i robienie zdjęć to powszechnienie znany, ale zaledwie mały wycinek możliwości, jakie dają bezzałogowe statki powietrzne, czyli po prostu drony.

Mogą one w przyszłości być wykorzystywane do celów komercyjnych, a także do wykonywania zadań administracji publicznej: na przykład patrolowania dróg i autostrad, koordynacji i wsparcia akcji ratunkowych, dokumentowania strat po klęskach żywiołowych, badania poziomu skażenia atmosfery czy też transportu przesyłek.

Pionierem w naszym regionie chce być Sosnowiec, dziś rozpoczęły się tam konsultacyjne spotkania z mieszkańcami.

Co myślą o perspektywie dronów nad głowami? Sprawdzała Anna Sojka.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl